Logo serwisu
Zdrowie

Łysienie u kobiet – sposoby na wypadające włosy

Większość kobiet marzy o bujnej, gęstej fryzurze i silnych, pełnych blasku włosach. Nic więc dziwnego, że przerzedzone, słabe włosy to wstydliwy i kłopotliwy problem u płci pięknej. Na szczęście są sposoby na wypadające włosy u kobiet!

Sezonowe wypadanie włosów u kobiet to powszechny problem. Przerzedzenie pasm mogą też powodować czynniki zewnętrzne czy hormonalne. W większości przypadków są to procesy odwracalne, które zahamować może albo zmiana trybu życia, albo leczenie, albo specjalna kuracja. Dziś opiszemy dla Was kilka sposobów na przywrócenie włosom gęstości!

Wypadające włosy u kobiet – jakie mogą być powody?

Zaczniemy dzisiaj od tego, co sprawia, że kobiety mają problem z przerzedzonymi, słabymi włosami. 

Ogólnie rzecz biorąc, na głowie człowieka znajduje się średnio ok. 100-150 tys. włosów. Każdy z nich rośnie w innym tempie, a zlokalizowane obok siebie mieszki włosowe znajdują się w różnych fazach wzrostu – dlatego u człowieka nie dochodzi do całkowitego, fizjologicznego wyłysienia. Włos żyje zazwyczaj 3-4 lata, a później wypada, dlatego utrata 50 do 100 włosów dziennie jest całkowicie normalna. Co jednak zrobić w przypadku, kiedy włosy wypadają przysłowiowymi garściami? 

Może być wiele powodów łysienia u kobiet. Należą do nich niedobory w diecie, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne, zakłócony cykl życia włosa, a nawet stres. Niejednokrotnie na stan włosów wpływają też uwarunkowania genetyczne. Z niektórymi z tych problemów można sobie poradzić za pomocą suplementacji, zmiany trybu życia czy leczeniu, inne wymagają wytoczenia cięższych dział.

Na łysienie u kobiet mają wpływ również hormony. Za włosy odpowiadają głównie androgeny i estrogeny. Androgeny, u mężczyzn produkowane przez jądra i korę nadnerczy, a u kobiet przez korę nadnerczy i jajniki, odpowiadają za łysienie androgenowe, na które cierpi nawet 80% mężczyzn i 42% kobiet. Ta jednostka chorobowa powoduje, że mieszki włosowe się zmniejszają, co docelowo prowadzi do ich zanikania i utraty włosów. Z kolei estrogeny działają na włosy ochronnie. To właśnie dzięki tym hormonom kobiety w ciąży mają bujne pasma, a po porodzie, kiedy ilość estrogenów spada, włosy zaczynają wypadać. Z tego samego powodu kobiety tracą włosy w okresie menopauzy.

Do chorób autoimmunologicznych, które przyczyniają się do utraty włosów, należy też łysienie plackowate. To schorzenie nosi swoją nazwę przez charakterystyczne, owalne lub okrągłe ogniska pozbawione włosów. Pojawiają się one w wyniku tworzenia się stanów zapalnych wokół mieszków włosowych, co może skutkować nawet ich zniszczeniem. Zdaniem specjalistów do nasilenia objawów tej choroby przyczynia się przewlekły lub duży stres, a pierwsze symptomy choroby mogą się pojawić już w dzieciństwie. To stosunkowo rzadka choroba – cierpi na nią ok. 0,1 – 0,2 % populacji. Ognisk może być kilka lub bardzo dużo, mogą ustępować i zwiększać się, a nawet ze sobą zlewać. Łysienie plackowate obejmuje nie tylko skórę głowy, ale też brwi, rzęsy, a nawet ciało. Choroba niestety lubi nawracać, ale to nie znaczy, że nie ma na nią sposobu! 

Powody łysienia u kobiet mogą być też całkiem prozaiczne. Może je powodować nawet nieprawidłowa pielęgnacja, a także korzystanie z agresywnych zabiegów fryzjerskich, farbowania czy częste rozjaśnianie. Nie bez winy są również doczepy – szczególnie jeśli są umieszczane na cienkich i delikatnych włosach. Każdy z wymienionych powyżej zabiegów czy działań może przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów, a zwłaszcza wtedy, kiedy korzysta się z nich regularnie. Dlatego ważna jest prawidłowa pielęgnacja, dopasowana do potrzeb Twoich włosów oraz korzystanie z polecanych produktów. Dobrze sprawdzą się także ochronne i pielęgnacyjne zabiegi fryzjerskie. Warto traktować je jako profilaktykę przeciw łysieniu u kobiet.

W Blur dobrze rozumiemy, że niezależnie od powodów, wypadające włosy u kobiety są naprawdę sporym problemem. Dlatego z przyjemnością pomożemy Ci poradzić sobie z tym problemem. Zanim jednak wybierzesz się do nas na kurację, skonsultuj się ze specjalistą – dermatologiem lub trychologiem, który sprawdzi, jaki jest powód wypadania włosów w Twoim przypadku i zaleci ewentualne leczenie. Poprawna diagnoza to podstawa – jeśli na przykład występują u Ciebie stany zapalne, należy je obowiązkowo wyleczyć miejscowo lub farmakologicznie. Dopiero po przywróceniu naturalnych funkcji skóry zapraszamy do Blur. Z przyjemnością pomożemy Ci za pomocą wspierających zabiegów.

Mezoterapia – skuteczny sposób na wypadanie włosów

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej, które hamują lub całkowicie niwelują łysienie i wypadające włosy u kobiet oraz mężczyzn, jest mezoterapia. Jak wygląda ten zabieg? Mezoterapia igłowa lub mikroigłowa to zabiegi, w których wykonuje się serię kontrolowanych iniekcji podskórnych. Te bezbolesne zastrzyki umieszczają pod skórą koktajl dobroczynnych substancji, które pozwalają uzyskać oczekiwany efekt. 

Cosmetologist does injections therapy against hair loss and anti-dandruff of a beautiful woman in a beauty salon. Cosmetology concept.

Mezoterapia wykonywana jest na wiele partii – ta mało inwazyjna, acz skuteczna metoda może redukować objawy starzenia się skóry, nadać cerze blask, sprężystość i wygładzenie, ale też korzystnie wpływać na włosy. W Blur mamy dla Was aż dwie propozycje! Co na wypadanie włosów u kobiet?

Mezoterapia igłowa

W menu usług Blur posiadamy dwie kuracje przeznaczona do terapii leczenia łysienia. Pierwsza z nich przyczynia się do aktywacji odbudowy włosa, jednocześnie dając stabilne i długotrwałe efekty. Jest to możliwe dzięki innowacyjnym, wyselekcjonowanym składnikom. Należą do nich:

 • nieusieciowany kwas hialuronowy,
 • krzem organiczny, 
 • czynniki wzrostu fibroblastów (FGF),
 • witaminy B, H,
 • flanowoidy, 
 • terpeny,
 • aminokwasy,
 • antyoksydanty.

Kompletna terapia polega na wykonaniu (w zależności od zapotrzebowania) od 4 do 6 zabiegów mezoterapii igłowej w odstępie 2 tygodni. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, a do jego wykonania nie jest konieczne znieczulenie.

Drugi skuteczny sposób na wypadanie włosów to zaawansowana terapia mezoterapią. W ramach tej kuracji wykorzystuje się opatentowaną formułę 7 peptydów i kwasu hialuronowego, która wyróżnia się szczególną cechą – uwalnia się aż przez 14 dni po każdej aplikacji. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii przedłużonego uwalniania substancji aktywnych. Do zalet mieszanki peptydów należą:

 • widoczne powstrzymanie wypadania włosów, 
 • przyspieszony odrost włosów, 
 • pogrubienie i zagęszczenie włosów, 
 • poprawienie ukrwienia skóry głowy,
 • wzmocnienie włosów przed i po przeszczepie, 
 • zablokowanie wpływu DHT powodującego łysienie, 
 • formowanie nowych włosów.

Kompletna kuracja wymaga wykonania 4 zabiegów mezoterapii co 2 tygodnie. W celu podtrzymania efektów warto raz na 6 lub 12 miesięcy wykonać pojedynczą sesję.

Oba zabiegi mają wiele wskazań i sprawdzą się na:

 • łysienie androgenowe, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn,
 • łysienie plackowate,
 • łysienie bliznowaciejące,
 • nadmierną utratą włosów w wyniku stresu oksydacyjnego, znieczulenia ogólnego lub zespołu postcovidowego.

Jesteśmy pewne, że po ich wykonaniu szybko zauważysz efekty!

Dobre rezultaty daje także terapia osoczem bogatopłytkowym. To skuteczny sposób na wypadanie włosów, w którym wykorzystuje się osocze pozyskiwane z krwi pacjenta. Wprowadzane w skórę składniki tej tkanki silnie stymulują naturalne mechanizmy regeneracji, co daje obiecujące rezultaty również w walce z łysieniem. Zabieg jest bezpieczny, odżywia skórę głowy i daje dobre efekty jeśli chodzi o porost włosów i ich zagęszczenie. 

Wypadające włosy u kobiet – ważna jest również pielęgnacja

Łysienie u kobiet wymaga zaangażowania – zarówno specjalistów, jak i Twojego. Dlatego poza leczeniem i wykonywaniem zabiegów warto też zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów.

Po zabiegach mezoterapii warto stosować specjalistyczne dermokosmetyki, które utrwalą efekt. Dobrze sprawdzają się wcierki czy tabletki z fitosterydami, których używa się w terapii uzupełniającej leczenie nadmiernego wypadania włosów.

Dobrym pomysłem może być także kuracja wzmacniająca i odbudowująca włosy wykonywana w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

Twoim problemem jest łysienie u kobiet? Borykasz się z wypadającymi, słabymi pasmami lub cierpisz na łysienie plackowate lub androgenowe? Bez obaw – w Blur mamy na sposoby na wypadające włosy – zapraszamy do nas na konsultacje!

Udostepnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *