Logo serwisu

Endermologia na jelito drażliwe

Endermologia to metoda leczenia, która wykorzystuje masaż próżniowy w celu poprawy wyglądu skóry. Jednak ta metoda może być również skuteczna w leczeniu jelita drażliwego. Jelito drażliwe to choroba, która dotyka jelita grubego i charakteryzuje się bólem brzucha, wzdęciami, zaparciami lub biegunkami. Endermologia może pomóc w łagodzeniu objawów i poprawie jakości życia pacjentów z tą chorobą.

Endermologia działa na zasadzie masażu próżniowego. Podczas zabiegu na skórę działa próżnia, która pobudza ukrwienie tkanek i usuwa toksyny z organizmu. To przyspiesza proces regeneracji tkanek i redukuje cellulit. W przypadku jelita drażliwego, endermologia działa na zasadzie masażu jelita. Masaż jelita poprawia krążenie krwi i limfy, a także reguluje perystaltykę jelitową. Dzięki temu objawy bólu brzucha i wzdęć są zmniejszone.

Endermologia jest jednym z wielu sposobów leczenia jelita drażliwego. W ramach terapii pacjenci są poddawani kilku seansom masażu jelita, które zwykle trwają około 45 minut. Zabiegi wykonywane są zwykle raz lub dwa razy w tygodniu przez kilka tygodni. Po wykonaniu serii zabiegów, pacjenci zazwyczaj odczuwają poprawę swojego stanu zdrowia.

Jednym z najważniejszych efektów endermologii na jelito drażliwe jest redukcja objawów bólu brzucha, wzdęć, zaparć lub biegunek. Pacjenci zwykle odczuwają ulgę już po pierwszych zabiegach. Dzięki temu mogą cieszyć się większą swobodą w codziennych czynnościach i poprawą jakości życia.

Innym ważnym efektem endermologii na jelito drażliwe jest poprawa trawienia. Regulacja perystaltyki jelitowej pozwala na lepsze wchłanianie składników odżywczych i redukcję objawów takich jak wzdęcia i zaparcia. To z kolei przyczynia się do poprawy ogólnego samopoczucia i zdrowia pacjentów.

Endermologia jest również skuteczna w redukcji stresu, który może być jednym z czynników wywołujących objawy jelita drażliwego. Masaż jelita i całego ciała pomaga w relaksacji, co wpływa na poprawę ogólnego samopoczucia i redukcję stresu.

Cennik endermologii lpg alliance krakow
Cennik endermologii lpg alliance krakow
Course icon
Ready to Start?

Please aleave a request and our manager will get back to you soon.