Logo serwisu
Zdrowie

Endermologia w ciąży – czy jest
bezpieczna?

Endermologia z każdym dniem zyskuje coraz szersze grono fanek (i fanów!). Nic
dziwnego: to zabieg o naprawdę wysokiej skuteczności. Czy jednak z jego dobrodziejstw
może korzystać każdy? Czy endermologia to kuracja odpowiednia dla kobiet w ciąży?
Jeśli jesteś ciekawa, odpowiadamy na te pytania w tym artykule!

Jesteś w ciąży? Przyszłe mamy w tym wyjątkowym czasie skupiają się głównie na trosce o
nowe życie, które rośnie w ich brzuszkach. To jednak nie znaczy, że powinnaś
rezygnować także z opieki nad sobą. Zabiegi kosmetyczne w ciąży mogą pomóc ci nie
tylko poprawić wygląd sylwetki, ale też pozytywnie wpłynąć na twoje samopoczucie. Czy
zatem zabieg endermologii podczas tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy jest dobrym
pomysłem?

Na czym polega zabieg endermologii?

Zacznijmy jednak od początku i opowiedzmy w kilku słowach, czym jest i na czym polega
zabieg endermologii. Najkrótsza definicja mówi, że endermologia to rodzaj masażu
podciśnieniowego. Jego zadaniem jest niwelowanie tkanki tłuszczowej, cellulitu,
rozstępów, a niekiedy nawet zmarszczek. 

Jak działa tego rodzaju zabieg? Endermologia oddziałuje na tkankę łączną skóry, jednak
na tyle delikatnie, że można ją stosować na praktycznie każdym obszarze ciała. Masaż
pobudza przemianę materii, a co za tym idzie, sprawia, że komórki tłuszczowe są szybciej
i sprawniej usuwane. To zatem idealny zabieg rozbijający złogi i skupiska tłuszczu.
Zastanawiasz się, jak wykonywana jest endermologia? W naszym gabinecie do zabiegu wykorzystujemy najnowszy i najbardziej zaawansowany sprzęt francuskiej firmy LPG Alliance.

To właśnie Endermologie® LPG Alliance jako pierwsza otrzymała certyfikację Agencji Żywności i Leków FDA (Food and Drug Administration), co świadczy o skuteczności tej terapii zaklasyfikowanej do redukcji każdego rodzaju cellulitu, ale także do ogólnie pojętego modelowania sylwetki – mówi Ekspert Endermologii w Blur, Ania Sajdak.

Zabiegi endermologii przeprowadzane z użyciem sprzętu Alliance wywierają wpływ nie tylko na poziomie naskórka i skóry właściwej, ale także w obrębie tkanki podskórnej. Zwiększają lipolizę tkanki tłuszczowej do 70%, a produkcję kolagenu nawet aż o 240% – dodaje.

Zabieg polega na tym, że pod wpływem ciśnienia skóra zasysana jest przez rolki do głowicy. Dzięki temu zabieg dociera do głębokich warstw skóry, co przyczynia się do wysokiej skuteczności zabiegu. Intensywność działania głowicy dopasowuje się do indywidualnych odczuć pacjenta i do oczekiwanych efektów. Co dość oczywiste, zabiegi w obrębie ud czy brzucha są intensywniejsze niż te wykonywane na twarzy.

Nowy Sensor Identyfikacji Skóry wykorzystany w urządzeniu pozwala dodatkowo dopasować zabieg do każdego rodzaju tkanki respektując naturalne parametry ciała pacjenta. System uwzględnia między innymi jakość i grubość tkanki, stopień włóknistości, elastyczność i wiele innych parametrów – mówi Ekspert Endermologii w Blur, Ania Sajdak.

Endermologia to skuteczny i przyjemny zabieg, który nie tylko ujędrnia skórę i modeluje
sylwetkę, ale też pozytywnie wpływa na samopoczucie. Wszystko dzięki produkcji endorfin, czyli hormonów szczęścia. Po jego wykonaniu na pewno poczujesz się doskonale i zapomnisz o obrzękach czy bólu mięśni.

Endermologia w ciąży – czy to bezpieczne?

Przejdźmy teraz do meritum, czyli do pytania z tytułu naszego artykułu. Czy ciąża jest przeciwwskazaniem do wykonania endermologii? Odpowiedź na to pytanie nie jest niestety jednoznaczna. 

Zabiegi kosmetyczne w ciąży należy wdrażać wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Sam zabieg endermologii jest całkowicie bezpieczny i nie wiąże się z żadnym ryzykiem, ale okres ciąży to czas, który każda kobieta przechodzi inaczej. Priorytetem tych wyjątkowych dziewięciu miesięcy jest zadbanie o zdrowy rozwój dziecka i bezpieczeństwo matki, dlatego zabiegów medycyny estetycznej, w tym endermologii, nie wykonuje się w pierwszym trymestrze.

Na kolejnych etapach ciąży możliwe jest wykonanie zabiegu, ale przed nim bezwzględnie musisz skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę. W niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem jest wstrzymanie się z wykonaniem kuracji do porodu. Wtedy również endermologia jest rekomendowana jako zabieg pozwalający powrócić do kondycji i sylwetki sprzed ciąży. Obecnie jest to jednak zabieg często rekomendowanym przez lekarzy ginekologów-położników zwłaszcza w przypadku pacjentek, które cierpią na często występujące opuchlizny kostek i nóg. Program Endermologia Drenaż limfatyczny to masaż, który poprawia krążenie krwi oraz widocznie zmniejsza widoczność obrzęków i eliminuje zastoje, a w efekcie gwarantuje uczucie lekkich nóg.

W związku z tym, że zabieg jest wykonywany na głębokich warstwach skóry, nie powinny
się mu poddawać osoby z przepukliną brzuszną, tłuszczakami, żylakami czy zapaleniem
żył. Okres ciąży do końca pierwszego trymestru też zalicza się do przeciwwskazań ze względu na dobro dziecka. Po zakończeniu pierwszego trymestru rekomenduje się jego wykonanie wyłącznie na nogach.

Endermologia jest zabiegiem wręcz wskazanym, jeśli zmagasz się z następującymi problemami:

  • skurcze łydek
  • opuchlizny łydek i stóp
  • ciężkie nogi
  • stres

lub chcesz po prostu mieć chwilę dla siebie i oddać się głębokiemu relaksowi.

Dzięki masażowi podciśnieniowemu można zniwelować opuchliznę, która jest efektem zatrzymywania się wody w organizmie. Zanim jednak umówisz wizytę w naszym gabinecie, koniecznie skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym i upewnij się, że w twoim przypadku jest to możliwe. Nie zatajaj też niczego przed ekspertem endermologii wykonującym wywiad: to bardzo ważne, by skonsultować problem i dopasować rozwiązanie szyte na miarę twoich potrzeb. Podczas konsultacji możesz także zadać nurtujące cię pytania, sprawdzić swój stan skóry i upewnić się, że wiesz, na czym polega zabieg i jesteś pewna, że chcesz go wykonać.

Konsultacja przed zabiegiem endermologii jest wyjątkowo istotna w przypadku kobiet w ciąży, dlatego gorąco zachęcam do spotkania, które pozwoli przyszłej mamie poczuć się pewnie oraz zadać wszystkie nurtujące ją pytania – mówi Ekspert Endermologii w Blur, Ania Sajdak.

Endermologia w ciąży – o czym musisz pamiętać?

Lekarz prowadzący ciążę nie widzi przeciwwskazań, a ekspert endermologii uważa, że zabieg może
zostać przeprowadzony w twoim przypadku? Endermologia powinna być wówczas wykonana w
renomowanym, polecanym gabinecie medycyny estetycznej. W Blur Body Lounge zabiegami
endermologii zajmują się wyłącznie Eksperci Endermologii, którzy posiadają doświadczenie i wiedzę popartą szkoleniami z zakresu endermologii. Znaczenie ma oczywiście również sprzęt, na jakim wykonywany jest zabieg endermologii. W gabinetach wysokiej klasy znajdziesz wyłącznie najnowszy sprzęt francuskiej firmy LPG, który jako jedyny posiada certyfikat FDA. W ten sposób zyskujesz pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Wizyta w Blur to także pewność odpowiedniego dopasowania parametrów urządzenia.
Nasi Eksperci Endermologii dobierają moc i program, które zapewniają pełnię komfortu, ale jednocześnie są odpowiednie dla twojego stanu i gwarantują optymalne efekty.
Endermologia w ciąży koncentruje się, jak już wspomnieliśmy, głównie na nogach. Zabiegu nie wykonuje się oczywiście na brzuchu, biuście, plecach czy ramionach – wszystko po to, by zadbać o bezpieczeństwo twoje i maluszka. Nie opieraj się na opiniach z internetu, umieszczonych na wątpliwej jakości forach: bezpieczeństwo twoje i dziecka jest ważniejsze. Jak najbardziej wskazana jest natomiast endermologia na brzuch po ciąży.

Endermologia w ciąży w Blur – co mamy, czego nie ma nikt inny

Jeśli jesteś w ciąży i chciałabyć korzystać z zabiegów endermologii w komfortowy sposób, który da ci ulgę i odprężenie, zawitaj do naszego kameralnego gabinetu, w którym posiadamy wyjątkową poduszkę do masażu kobiet w ciąży.

Innowacyjna i ergonomiczna poduszka do masażu kobiet w ciąży, którą stosujemy podczas zabiegów zapewnia pełen wachlarz możliwości podczas zabiegu. Już nie musisz ograniczać się do endermologii nóg z przodu. Dzięki poduszce w Blur możemy wymasować także i nogi z tyłu oraz pośladki. Zawiera wszystkie elementy potrzebne do zapewnienia doskonałego komfortu.

Poduszka do masażu kobiet w ciąży, jaką stosujemy podczas endermologii jest elastyczna, zapewnia komfort i dobre samopoczucie, dopasowuje się do kształtu sylwetki i gabarytów ciała. Kobiety w ciąży bardzo chwalą sobie zabiegi wykonywane z takim wsparciem. Endermologia dzięki niej jest maksymalnie efektywna, a czas spędzony na zabiegu wykorzystany w 100 procentach.

Endermologia na brzuch po ciąży

Powrót do formy po porodzie dla wielu kobiet jest bardzo ważny, a jednym ze sposobów
na to, by poprawić wygląd sylwetki, jest właśnie endermologia. Zabieg przeprowadza się
najczęściej na brzuchu, ale oczywiście nie tylko – wszystko zależy od pacjentki, jej potrzeb, celów i marzeń. Wiele kobiet po zakończeniu ciąży nie jest zadowolnych z kondycji i stanu swojego brzucha, ale i ud oraz nóg. Wówczas pomagamy im opracować te partie ciała, które są dla nich problematyczne. Dzięki oryginalnemu i najbardziej zaawansowanemu na rynku sprzętowi do endermologii Alliance francuskiej marki LPG, jaki posiadamy w naszym gabinecie, możemy oferować całe cykle skierowane na wybrane partie i usunięcie konkretnego problemu.

Jeśli zatem zauważasz na udach cellulit, a twoje nogi wciąż borykają się z problemem opuchlizny, wybierz takie zabiegi jak endermologia nóg lub drenaż limfatyczny. Po zakończeniu karmienia możesz także skorzystać z endermologii biustu, który przywróci mu dawną jędrność i podniesie go po wyjątkowo trudnym i wymagającym okresie w życiu kobiety.
To, o czym musisz pamiętać, to to, by wybrać moment odpowiedni do wykonania zabiegu. Endermologia
po ciąży powinna być przeprowadzona po zakończeniu połogu, w przypadku porodu naturalnego.

Endermologia w ciąży i brzucha po ciąży

Wróćmy jednak do zabiegu endermologii po ciąży. Skóra na brzuchu po porodzie nie jest zbyt jędrna, często ma rozstępy i jest jej po prostu za dużo. Endermologia pomoże ci z tym problemem: często pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się bardziej jędrna i napięta, a po kilku kuracjach może nawet wrócić do wyglądu sprzed ciąży.

Ostatnio do naszego gabinetu trafia coraz więcej kobiet, które borykają się z problemem mało jędrnej skóry na brzuchu po porodzie. Zabiegi endermologii genialnie rozwiązują te problemy, pozwalając młodym mamom na nowo cieszyć się z wyglądu swojego ciała – potwierdza Agnieszka Krawiec.

W ofercie Blur znajduje się endermologia na brzuch po ciąży, więc jeśli czujesz, że chcesz ujędrnić swoje ciało po wyczerpujących dziewięciu miesiącach, odwiedź nasz butikowy gabinet. Efekty będą zachwycające!

Endermologia a ciąża – podsumowanie

Jeśli jesteś w ciąży, pamiętaj, że nie musisz rezygnować ze swojego komfortu, gdyż endermologia jest w stu procentach zabiegiem nieinwazyjnym i naturalnym – potwierdza Ania.

Przed każdym zabiegiem rekomendujemy konsultację ze swoim lekarzem prowadzącym, gdyż dobro wasze i waszych dzieci jest dla nas wartością nadrzędną.

Endermologia w ciąży i brzucha po ciąży

Pamiętaj, że wykonywanie endermologii w ciąży jest uzależnione od zaleceń lekarskich i nie warto
wykonywać jej na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem i ekspertem endermologii. Zdecydowanie
wskazana jest po zakończeniu połogu: endermologia na brzuch po ciąży może
bowiem sprawić, że będzie on wyglądał lepiej niż przed nią, pod warunkiem, że będziesz korzystać z zabiegów regularnie oraz stosować podstawowe zasady wspierające endermologię. Pamiętaj też, że zabiegi kosmetyczne w ciąży warto konsultować z lekarzem, bez względu na ich rodzaj.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości nie wahaj się i skontaktuj się z nami. Chętnie
odpowiemy, doradzimy i rozwiejemy wszelkie obawy.

Udostepnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *