Logo serwisu
Zdrowie

Endermologia – po ilu zabiegach zobaczę efekty?

Marzy ci się modelowanie sylwetki lub chcesz usunąć uporczywy cellulit albo zafundować sobie wygładzenie zmarszczek i napięcie skóry, ale chcesz wybrać nieinwazyjny sposób, który nie będzie dawał efektów ubocznych? Endermologia to skuteczny sposób, który w przyjemny sposób pozwoli ci osiągnąć upragnione efekty. Zastanawiasz się tylko ile zabiegów potrzeba, by zobaczyć pierwsze efekty? Informacje znajdziesz w artykule.

Jak działa endermologia LPG Alliance?

Endermologia to element stylu życia – profesjonalny zabieg na twarz i ciało w formule 3 w 1 – trzy programy w jednym, czyli redukcja tkanki tłuszczowej, lifting, ujędrnienie. Jest to rodzaj masażu z podciśnieniem wykonywanego przez doświadczonego endermologa, który jest operatorem urządzenia – w Blur Body Lounge Kraków posiadamy najnowszy sprzęt – Alliance francuskiej marki LPG, a także dobiera optymalne dla danego problemu protokoły zabiegowe lub projektuje indywidualne turnusy. Dzięki wiedzy i doświadczeniu jest w stanie wspomóc pacjenta w osiągnięciu swoich celów w zakresie pięknego wyglądu oraz znakomitego samopoczucia.

Głowica LPG Alliance – jak wygląda i jak działa?

Zabiegi endermologii opierają się na masażu z podciśnieniem, do wykonania którego w Blur Body Lounge stosujemy specjalistyczny sprzęt – LPG Alliance, który posiada głowice masujące oraz sensor identyfikacji skóry. Głowice wyposażone w rolki i zautomatyzowane klapki pozwalają chwytać tkankę jak kciuki fizjoterapeuty aż do warstwy mięśniowo-powięziowej, a sensor pozwala dopasować zabieg do każdego rodzaju tkanki respektując naturalne parametry skóry pacjenta. Takie połączenie pozwala na komponowanie zabiegów indywidualnych, odpowiadających na różne potrzeby.

Głowica urządzenia LPG Alliance oparta jest na dwóch rolkach, które wykonują 3 rodzaje ruchów wzmagających proces odchudzania:

1. mobilizują tkankę tłuszczową i aktywizują proces lipolizy = odchudzanie

2. redukują cellulit, poprawiają przepływ limfy i kształt sylwetki = eliminacja cellulitu

3. stymulują produkcję kolagenu i elastyny oraz ujędrniają ciało = ujędrnianie

Głowica przesuwana jest po ciele pacjenta przez endermologa, który wykonuje dodatkowo odpowiednie ruchy głowicą, aby zoptymalizować działanie endermologii oraz zagwarantować najlepsze efekty masażu z podciśnieniem.

Endermologia – efekty po 1 zabiegu

Endermologia wykonywana z zastosowaniem najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu sprawia, że efekty po 1 zabiegu są już widoczne. Jak to możliwe? Otóż sprzęt LPG Alliance pozwala na bardzo intensywny drenaż limfatyczny, który niweluje obrzęki, opuchlizny i zastoje w organizmie spowodowane gromadzeniem się wody, najczęściej występującym u kobiet. Po 1 zabiegu endermologii widać efekty i czuć różnicę w jakości swojego ciała – skóra jest gładsza, a obrzęki zniwelowane.

Oczywiście jeden zabieg endermologii nie jest w stanie usunąć nagromadzonej tkanki tłuszczowej ani sprawić, że cellulit stanie się niewidoczny. Dopiero po całej serii 12 rekomendowanych przez firmę zabiegów pojawią się widoczne i zachwycające efekty.

Fizjoterapeuci oraz lekarze podkreślają, że aby efekty endermologii po każdym zabiegu były jeszcze bardziej widoczne, należy wdrożyć zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczną. Nie oznacza to, że musisz stać się sportowcem, ale wystarczy zafundowanie sobie po zabiegu spaceru lub pokonanie trasy na rowerze, by jeszcze bardziej zmobilizować organizm do spalania nadprogramowych kilogramów. Specjaliści przypominają także o odpowiednim nawadnianiu organizmu i spożywaniu minimum 2 litrów wody dziennie.

Takie działania wspomogą zabiegi endermologii i wzmocnią jej efekty.

Endermologia – efekty po 5, 6, 10 czy 12 zabiegach najlepsze?

Zastanawiasz się jaki pakiet zabiegów wykupić? Ilość zabiegów w sesjach zabiegowych jest bardzo istotna. Co prawda większość gabinetów oferuje pakiety 5 i 10-zabiegowe, jednak zarówno fizjoterapeuci, lekarze, jak i producenci sprzętu LPG Alliance podkreślają, że najlepsze efekty są widoczne 12 zabiegach i endermologia wykonana w takiej konfiguracji zwróci najlepsze rezultaty. Po 12 zabiegach zmierzono, że kobiety straciły aż do 5,2cm w obwodzie w talii, 67% zaobserwowało wygładzenie skórki pomarańczowej, a aż 71% odnotowało zwiększenie jędrności skóry (za badaniami przeprowadzonymi przez firmę LPG).

W Blur Body Lounge Kraków podążamy za rekomendacjami ekspertów w swojej branży i proponujemy skuteczne 12-zabiegowe sesje oraz kompaktowe turnusy zabiegowe, które sprawią, że efekty endermologii będą zachwycały zarówno ciebie, jak i osoby z twojego otoczenia. Sprawdź jak często wykonywać zabiegi endermologii.

Co dalej po zakończonej sesji endermologii?

Po osiągnięciu oczekiwanych efektów, czyli po 12 zabiegach zalecane jest wykonywanie raz w miesiącu sesji przypominającej, która pozwoli, by efekty utrzymywały się stale – skóra była gładka i jędrna, a cellulit niewidoczny. Takie działanie podtrzymujące sprawi, że endermologia wykonana raz, będzie skutkowała świetnymi efektami stale. 

Zapisz się na swoją prive-wizytę w Blur Body Lounge już dziś.

Udostepnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *