Logo serwisu
Zdrowie

Endermologia – kto może skorzystać z zabiegu?

Endermologia to nieinwazyjna mechaniczna stymulacja tkanki łącznej w celu reaktywacji naturalnych procesów fizjologicznych czyli w skrócie mówiąc masaż z podciśnieniem, który niweluje tkankę tłuszczową i cellulit, napina i wygładza skórę oraz przyspiesza metabolizm. Zatem dla kogo jest endermologia? Sprawdź kto może korzystać z zabiegów i jakie efekty uzyska.

Dla kogo jest zabieg endermologii?

Zabieg endermologii dedykowany jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom bez względu na wiek. Zarówno turnusy zabiegowe, jak i pojedyncze zabiegi oraz indywidualnie dobierane sesje są idealne dla kobiet w ciąży, po ciąży oraz osób, u których jest obecna nagromadzona miejscowo tkanka tłuszczowa i uporczywy cellulit, a także obrzęki i zastoje. Jeśli tylko nie występują przeciwwskazania, można korzystać z zabiegów regularnie.

Osoby, które chcą usunąć cellulit

Najbardziej i najszybciej widoczne rezultaty endermologia przynosi u osób, które chcą zniwelować cellulit – na udach, nogach czy brzuchu. Dzięki intensywnemu pobudzeniu przez endermologię przepływu limfy i metabolizmu, toksyny są usuwane z organizmu szybciej i skuteczniej. To wpływa na wygląd skóry i ciała – które staje się gładkie, jędrne, odpowiednio gęste, a cellulit znika.

Osoby, które chcą wymodelować sylwetkę

Modelowanie sylwetki z pomocą endermologii jest również bardzo efektywne i skuteczne. Efekty widać porównując zdjęcia sylwetki przed i po zabiegach. Tak samo jak w przypadku osób chcących zwalczyć cellulit, tak i w przypadku tych decydujących się na modelowanie sylwetki, endermologia jest znakomitym wyborem. Pozbycie się tkanki tłuszczowej dzięki odpowiednim sesjom zabiegowym jest możliwe w optymalnym czasie. Urządzenie mobilizuje tkankę tłuszczową i aktywizuje proces lipolizy, co w efekcie pozwala na nieinwazyjne odchudzanie.

Osoby z widocznymi zmarszczkami i utratą jędrności skóry twarzy

To kolejna grupa osób, które mogą wybrać endermologię jako zabieg wiodący w swojej pielęgnacji i chcą mieć lifting twarzy bez skalpela. Seria zabiegów zdecydowanie poprawi wygląd okolic oczu i ust, usunie podwójny podbródek, wysmukli owal twarzy. Zabiegi gwarantują wielowymiarową stymulację powierzchni skóry, aby fizjologicznie aktywować jej komórki. Najważniejsze, że to zabieg naturalny a rezultaty są widoczne natychmiast – odmłodzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu, ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, wygładzenie i redukcja zmarszczek, wyszczuplanie okrągłej twarzy, napięcie skóry w okolicy oczu i ust oraz redukcja obrzęków.

Kobiety w ciąży i po ciąży

Bardzo dużą grupą osób, mogących korzystać z endermologii, są kobiety w ciąży i po ciąży, które chcą zadbać o kondycję swojego ciała oraz wygląd skóry w tym wyjątkowym czasie lub po porodzie, kiedy ciało znacznie się zmienia i powoduje wiele kompleksów. W ciąży już po pierwszym trymestrze można korzystać z zabiegów endermologii na nogi, co pomaga zapobiegać powstawaniu rozstępów, usuwać cellulit, niwelować obrzęki i opuchlizny.

Po ciąży już po 6 tygodniach po porodzie naturalnym można korzystać z endermologii na brzuch, natomiast po cesarskim cięciu po 6 miesiącach. W czasie ciąży skóra na brzuchu znacząco się rozciąga i w wielu przypadkach nie wraca do idealnego stanu – traci jędrność i gęstość, staje się obwisła, może powodować dyskomfort. Zatem warto skorzystać z zabiegu endermologii po ciąży, aby przywrócić wspaniały wygląd brzucha i wzmocnić pewność siebie.

Osoby po zakończonych dietach oraz przed i po liposukcji

Zarówno drastyczna dieta, jak i zabieg liposukcji przynosi w efekcie szybką utratę tkanki tłuszczowej. Ale co dzieje się ze skórą? Ona nie nadąża za takimi zmianami. Traci jędrność i elastyczność, staje się obwisła tak, jak w przypadku skóry na brzuchu po ciąży. Tutaj efekty są podobne. Zatem, aby zadbać o ujędrnienie i odpowiednie napięcie skóry po drastycznej diecie lub zabiegu odsysania tłuszczy czyli liposukcji, warto zapisać się na serię zabiegów endermologii.

Mężczyźni

Zabiegi endermologii nie są przeznaczone wyłącznie dla kobiet. Endermolgia dla mężczyzn sprawdza się znakomicie, gdy skóra potrzebuje rewitalizacji, nabrania elastyczności, odpowiedniego napięcia. Z endermologii korzystają także panowie, którzy chcą zmniejszyć obwody wybranych partii ciała czy też popracować nad wyglądem brzucha. W przypadku mężczyzn walczącym z otyłością brzuszną zabieg endermologii jest doskonałym pomysłem, gdyż jest w stanie znacząco usprawnić metabolizm i tym samym, po dołożeniu do zabiegu diety i aktywności fizycznej, wpłynąć na poprawę wyglądu brzucha. Ten problem najczęściej dotyka właśnie mężczyzn, zatem takie wsparcie jest znakomitym rozwiązaniem w walce o płaski brzuch.

Sportowcy

Endermologia to znakomity zabieg dla sportowców oraz osób, które mają wzmożoną aktywność fizyczną, a także wracają do niej po długiej przerwie. Endermologia skraca czas regeneracji mięśni po wysiłku, zmniejsza ryzyko kontuzji i zwiększa wydajność podczas treningu, ale także doskonale rozluźnia i likwiduje napięcia mięśniowe.

Endermologia jak więc widać ma bardzo wszechstronne zastosowanie i mogą z niej korzystać różne grupy osób. Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu, np. zapalenie żył i mocno zaznaczone żylaki oraz popękane naczynia. Zawsze warto wszystkie wątpliwości poddać konsultacji przed zabiegiem. W BLUR Body Bar Kraków odpowiemy na wszystkie pytania i zatroszczymy się o stan twojego zdrowia w kontekście zabiegów endermologii.

Udostepnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *