Logo serwisu
Ekspert radzi

Endermologia – 6 najczęstszych błędów w gabinetach

Jak powinna być wykonana endermologia na ciało, by przyniosła efekty oraz dogłębnie relaksowała? Otóż sposób wykonania zabiegu oraz sprzęt mają ogromne znaczenie w kontekście osiągania widocznych rezultatów. Obawiasz się, że nie masz wiedzy, jak zweryfikować poprawność zabiegu lub że nie zauważasz efektów oraz nie zrelaksujesz się? Przedstawiamy kompendium wiedzy o procesie poprawnego wykonywania endermologii, które pozwolą ci sprawdzić jak jest wykonany zabieg dla ciebie oraz jakie są szanse, że efekty po zabiegu będą zachwycające.

Endermologia – najpowszechniejsze błędy w endermologii na ciało

Oto lista rzeczy, które powinny budzić twoje podejrzenia oraz zmotywować do zgłębienia tematu zabiegu, z którego korzystasz.

1. Jedna głowica do wszystkiego

Znasz to twierdzenie, które mówi, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego? Z pewnością. Znają je też fizjoterapeuci i lekarze oraz konstruktorzy, którzy zaprojektowali sprzęt do endermologii Alliance, który wyposażyli w głowice o różnych parametrach.

 Prawidłowo zabieg endermologii powinien być wykonywany głowicą odpowiednią do danego obszaru. Inna głowica jest stosowana do większych partii ciała, inna do mniejszych. Inna głowica jest także dostosowana do małych i jednocześnie trudno dostępnych obszarów zabiegowych.

Wiedz zatem, że jeżeli podczas zabiegu na całe ciało endermolog nie zmienia głowic, może być to zabieg nieefektywny w stu procentach. Warto przyjrzeć się także temu, jaka głowica jest zastosowana do zabiegu danego obszaru.

2. Ten sam program dla wszystkich

Zaawansowany sprzęt do endermologii jak np. Alliance posiada wiele programów zabiegowych, ale ich wybór należy do osoby przeprowadzającej zabieg i niestety często zdarza się, że wszystkie zabiegi wykonywane są za pomocą jednego programu bez względu na założone cele i oczekiwania klienta. Zwracaj zatem uwagę na to, jaki program jest stosowany w twoim przypadku, np. na cellulit tłuszczowy program drenaż to za mało.

3. Brak komfortu podczas zabiegu

Dzięki najnowszym technologiom endermologia jest nie tylko sposobem na piękną sylwetkę i gładkie ciało oraz wzmacnianie zdrowia i odporności, ale także na relaks. Odprężający masaż, jaki gwarantuje endermologia pomaga się odstresować po ciężkim dniu, ale jest on możliwy jedynie wówczas, gdy zabieg wykonany jest prawidłowo i poprawnie.

Wiele osób, które przeprowadza zabieg zapomina uwzględnić parametry sylwetki, takie jak objętość tkanki tłuszczowej na danym obszarze, wzrost i ogólna waga ciała przy doborze głowicy do zabiegu endermologii.

Osoby, które mają raczej drobną budowę – są niskie i mają niską wagę ogólną swojego ciała oraz niewiele nagromadzonej tkanki tłuszczowej mogą przy zastosowaniu nieodpowiedniej głowicy odczuwać dyskomfort podczas zabiegu endermologii, a z reguły powinien być on maksymalnie przyjemny i relaksujący.

Jeśli głowica jest nieodpowiednio dobrana, niestety, efekty nie będą zadowalające zarówno podczas zabiegu, jak i po nim. Skóra nie będzie odpowiednio chwytana i zasysana przez głowicę wyposażoną  w rolki i klapki, co nie pozwoli maksymalnie wykorzystać potencjału i czasu zabiegu. Efekty będą słabsze, a ty nie będziesz zadowolona. Odczuwany dyskomfort podczas zabiegu (np. obijanie się głowicy o kości, odrywanie się głowicy od ciała) nie pozwoli ci na pełen relaks.

4. Nieodpowiednia siła masażu

Endermologia jest skuteczna wtedy, gdy wykonywana jest na wysokiej jakości sprzęcie oraz pod okiem doświadczonej i zaangażowanej osoby. To tak naprawdę w jej rękach leży twoje dobro oraz wspaniałe efekty.

Jeśli zatem masaż jest zbyt lekki, a ty przyszłaś z celem na usuwanie cellulitu tłuszczowego to istnieje ryzyko, że nie uda się go osiągnąć w optymalnym czasie. Niedostosowanie siły nacisku jest bardzo częstym błędem, dlatego zwracaj uwagę i na to.

Czasami podczas zabiegu należy napiąć opracowywane mięśnie, np. brzucha. Napięty mięsień jest lepiej stymulowany, a tkanka tłuszczowa silniej angażowana, co wpływa na szybsze i lepsze efekty pozbywania się tłuszczu. Zwróć zatem uwagę czy endermolog prosi o napięcie mięśni podczas zabiegu.

5. Brak aromaterapii

Masaż manualny, który odbywa się z użyciem olejków zapachowych pozwala łączyć zalety fizykoterapii i aromaterapii. W efekcie mięsnie stają się rozluźnione, poprawia się krążenie krwi. Masaż połączony z wdychaniem wonnych esencji pomaga się mocno zrelaksować, obniża poziom stresu i wpływa na poprawę nastroju.

Nie inaczej zostały zaprojektowane sesje oryginalnej endermologii Alliance. Prawidłowo wykonywane, z wyjątkowym naciskiem na relaks i odprężenie, powinny być skomponowane z zastosowaniem specjalnie opracowanej balsamu. Balsam oparty na ekskluzywnych nutach zapachowych marki Dior wspiera masaż mechaniczny endermologii, wspomaga proces relaksacji i w procesie manipulacji mięśniami wpływa na psychikę oraz ciało zamieniając zwykły zabieg w masaż aromaterapeutyczny.

Dzięki zastosowaniu ekskluzywnych składników i aromatów marki Dior w balsamie nałożonym na ciało przed zabiegiem endermologii Alliance poczujesz się rozpieszczana na każdym etapie i doznasz niebywałego relaksu w otoczeniu eleganckich perfum, będących synonimem luksusu. W BLUR Body Bar stosujemy ekskluzywny balsam do każdego zabiegu endermologii na ciało, by jeszcze bardziej wzmocnić efekty i zamienić go w niezapomniane przeżycie.

6. Brak odpowiednich zaleceń przed i po zabiegu

Endermologia powinna być wykonywana pod okiem doświadczonego endermologa, który przed zabiegiem poinformuje o wszystkich przeciwwskazaniach oraz przeprowadzi z tobą wywiad. Będzie on potrzebny, by ustalić cele zabiegu, dopasować ilość sesji i ich tryb oraz częstotliwość.

Endermolog powinien także przeprowadzić z Tobą szczegółowy wywiad odnośnie aktualnego trybu twojego życia oraz wskazać Ci określone zasady determinujące sukces zabiegów, których należy przestrzegać jako wsparcie endermologii.

Jeśli w gabinecie nie otrzymujesz odpowiednich wskazówek oraz nie widzisz troski o wspólne osiąganie celów, pamiętaj, że może to skutkować nieefektywnymi zabiegami.

Jeśli chcesz mieć pewność, że zabieg endermolgii wykonany jest bezbłędnie i dostosowany najlepiej do twoich oczekiwań, dzięki czemu osiągniesz efekty szybko, zapisz się na wizytę w BLUR Body Bar Kraków, gdzie endermologia jest clue naszych działań i wiemy o niej wszystko. Zaufaj specjalistom i doświadczeniu oraz skorzystaj z zabiegu wykonanego na najnowszym, najbardziej zaawansowanym na świecie sprzęcie – LPG Alliance.

Udostepnij

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *